Chyba już każdy z nas zdążył poczuć w tym roku świąteczny klimat. Większość firm stara się, aby na tydzień czy dwa przed Bożym Narodzeniem w biurach pojawiły się świąteczne ozdoby i, co najważniejsze – choinka. Również przy takiej okazji warto pomyśleć o środowisku. Jak? Jedną z opcji jest żywa choinka w Twojej firmie.

żywa choinka w twojej firmie

Tradycja i środowisko

Zwyczaj strojenia drzewka iglastego (najczęściej jodły lub sosny) przywędrował do nas z dzisiejszych Niemiec na przełomie XVIII i XIX wieku. Wyparł tym samym polską jemiołę czy podłaźniczkę. Wiecznie zielone drzewko miało symbolizować życie i siły witalne. A jak jest dziś? Symbolika w większości przypadków straciła na znaczeniu, a liczy się nastrój i często – moda, która przemija wraz z danym rokiem. Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że żyjemy w czasach, w których nawet świętowanie bardzo często wiąże się z produkowaniem śmieci. Bo za takie można uznać ozdoby, których użyjemy tylko raz, opakowania na prezenty czy same podarunki, które bywają nietrafione. Dlatego, jeśli chcesz prowadzić biznes społecznie odpowiedzialny, przemyśl, czy warto inwestować w plastikową choinkę lub drobne upominki, które tak naprawdę do niczego się nie przydadzą. Jak uniknąć takich sytuacji? Najlepiej inwestować w rzeczy, które będą trwały dłużej niż okres świąteczny. Dotyczy to także wiecznie zielonego drzewka – być może dobrym rozwiązaniem będzie żywa choinka w Twojej firmie, którą można później posadzić.

Zasadź swój firmowy las!

Stwórz nową tradycję – zasadź swój firmowy las!

Dysponujesz wolną przestrzenią wokół firmy, na której zagospodarowanie nie miałeś wcześniej pomysłu? Zieleń to zawsze dobra opcja! Wykorzystaj nadchodzące święta do zapoczątkowania nowej tradycji, która pozytywnie wpłynie na środowisko, a zarazem sprawi, że Twoja działalność będzie postrzegana jako biznes społecznie odpowiedzialny.

Wybierz choinkę w donicy, a po zakończeniu okresu świątecznego zasadź ją w najbliższym otoczeniu firmy. Pamiętaj, że aby drzewko dobrze się przyjęło, należy zastosować się do kilku prostych zasad. Choinkę w donicy trzeba kupić na ok. 10 dni przed momentem wstawienia do pomieszczenia i przyzwyczaić ją do wyższej temperatury. Najpierw, w miarę możliwości przechowuj ją w ok. 10°C, a po świętach wystaw z powrotem na dwór. Drzewko będzie gotowe do zasadzenia na wiosnę. Nie zapomnij też o podlewaniu – mniej więcej co 2-3 dni. Najlepiej przyjmie się drzewko, które od początku było hodowane w donicy, więc zwróć na to koniecznie uwagę w trakcie zakupu. Co później? Ciesz się ze swojego firmowego lasku!

żywa choinka

Bądźmy w EKOntakcie!

Jeżeli nasze publikacje przypadły Ci do gustu, a Twój biznes nie należy jeszcze do EKOlogicznych w biznesie, zapraszamy do bezpłatnej rejestracji. Otrzymasz od nas darmowy Pakiet Ekologiczny, a firma znajdzie się na mapie ekologicznych firm Polski na naszej stronie. Pamiętaj, że EKO-inspiracje udostępniamy także na Facebooku i Instagramie!

Wszelkie prawa zastrzeżone © Ekologiczni.com.pl | Projekt i wykonanie: Getso.pl

Facebook