Program EKOlogiczni w biznesie jest darmowym projektem edukacyjnym dla wszystkich firm i instytucji, które prowadzą bądź chcą wprowadzić ekologiczne rozwiązania w swojej działalności. Działania proekologiczne mogą mieć wpływ na wiele kluczowych obszarów przedsiębiorstwa, których nie powiązaliśmy z ekologicznymi zmianami. Jak to możliwe?

Co może zyskać twoja firma poprzez udział w programie EKOlogiczni w biznesie?

darmowy Pakiet Ekologiczny, który możesz wdrożyć w swojej firmie i wykorzystać od razu po rejestracji
możliwość otrzymania certyfikatu potwierdzającego udział w programie
wsparcie w procesie planowania ekologicznych działań
wdrożenie ekologicznych rozwiązań w Twojej firmie, poprawa bezpieczeństwa pracy i wzrost świadomości ekologicznej pracowników
wzmocnienie wizerunku marki oraz pracodawcy – będziesz lepiej widziany przez kontrahentów i potencjalnych pracowników!

Wiele korzyści ma tylko wymiar wizerunkowy, jednak głębsza analiza sprawi, że spojrzysz na to trochę inaczej. Pracownicy lepiej postrzegają twoją firmę? Dzięki temu docierasz to bardziej wartościowych kandydatów i budujesz wartościowy zespół. Klienci doceniają wartości ekologiczne? Stajesz się bardziej wiarygodnym partnerem do rozmowy, kiedy możesz pochwalić się ekologicznymi działaniami. To przełoży się na efektywne rozmowy biznesowe i budowanie potencjału firmy. Wzrost świadomości ekologicznej w twojej firmie sprawi, że pracownicy będą oszczędzać prąd, wodę, mydło czy nawet ręczniki papierowe! W taki sposób możesz optymalizować koszty prowadzenia działalności, mając na uwadze dbałość o środowisko naturalne!

Dostępne w programie materiały pozwalają na wdrożenie podstawowych działań mających na celu prowadzenie „zielonej” firmy, a wizytówki zarejestrowanych firm, które przystąpiły do programu, mogą stanowić kryterium wyboru dla potencjalnych kontrahentów, a dla innych przedsiębiorców bazę potencjalnych partnerów biznesowych.

Pakiet Ekologiczny

Pierwszy krok jest zawsze najtrudniejszy, lecz u nas wydaje się to bardzo proste! Wystarczy, że zarejestrujesz się do programu i otrzymasz darmowy Pakiet Ekologiczny, który możesz od razu wdrożyć w swojej firmie. Zawiera on Dekalog ekologicznych zachowań w firmach i instytucjach oraz ekologiczne naklejki.

Jak możesz wykorzystać Pakiet Ekologiczny w budowaniu świadomości ekologicznej w twojej firmie?

  1. Dystrybucja naklejek w miejscu pracy np. kuchnia czy pokój socjalny. Poinformuj swoich pracowników, że warto oszczędzać wodę, prąd czy redukować ilość odpadów poprzez ich zgniatanie. Wspólne działania przyczynią się do zmniejszenia rachunków w firmie!
  2. Wprowadź nowe zasady dotyczące drukowania i oszczędności papieru. Zachęcaj pracowników do dwustronnego drukowania i oszczędzania kartek. Przyklej nad drukarką edukacyjną naklejkę przypominającą o nowych zasadach. Pozwoli to zredukować zużycie papieru.
  3. Edukacja pracowników może się również odbywać podczas korzystania z toalet. Warto informować, że do umycia rąk wystarczy jedna doza mydła, a do osuszenia nie potrzebujesz więcej niż dwóch odcinków ręcznika. Przypominać o tym może naklejka edukacyjna umieszczona w okolicy dozowników.
  4. Do komunikacji możesz również wykorzystać tablicę informacyjną – Dekalog ekologicznych zachowań w firmach i instytucjach. Umieść ją w miejscu dostępnym dla wszystkich pracowników i zachęcaj do zapoznania się z treściami.
  5. Wykorzystaj komunikację wewnętrzną do informowania o nowych działaniach w twojej firmie.
  6. Korzystaj z Ekologicznego Bloga – tam zawsze znajdziesz ciekawe artykuły, które mogą cię inspirować do zmian i dalszej edukacji oraz gotowe rozwiązania skierowane do firm świadomych i gotowych na większe zmiany.
  7. Polub naszego facebooka EKOlogiczni w biznesie– tam również znajdziesz ciekawe treści, które pozwolą Ci być na bieżąco.

To dopiero początek naszej ekologicznej podróży! Jeśli chcesz budować swój ekologiczny potencjał zarejestruj się w naszym programie!

Przeczytaj więcej:

Pokój dla alergika – rozwiązania dla branży HoReCa

O smogu

Dołącz do nas


*redukcja opłat zależy od indywidualnych rozwiązań zastosowanych w firmie, udział w programie nie gwarantuje redukcji ponoszonych kosztów.

394 Firmy uczestniczące
w programie
28 Branże
popierające CSR
97 Rozwiązań możliwych
do wdrożenia
254 Wspieranych
akcji

6 Pomysłów na odpowiedzialne działania w Twojej firmie

Jeżeli jesteś już ekologiczną firmą i chciałbyś dokonać zmiany we wprowadzonych danych, skontaktuj się z nami mailowo pod adresem [email protected]

Wszelkie prawa zastrzeżone © Ekologiczni.com.pl | Projekt i wykonanie: Getso.pl

Facebook