Stań się częścią eko- społeczności i wspieraj Gospodarkę Obiegu Zamkniętego przekazując potrzebującym przedmioty Tobie już niepotrzebne.

O Habitat Poland

Fundacja Habitat for Humanity Poland jest organizacją pożytku publicznego, częścią międzynarodowej sieci organizacji dobroczynnych Habitat for Humanity. Od 30 lat prowadzi w Polce działania na rzecz dostępnych mieszkań dla osób niezamożnych i wykluczonych mieszkaniowo. Od 24.02.2022r. Habitat Poland pomaga w znalezieniu bezpiecznego schronienia również osobom uciekającym z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym.

Daj drugie życie

Rzeczy sprzedane w ReStore generują przychód, z którego profit po opłaceniu wszystkich kosztów jest
wykorzystywany przez Habitat for Humanity Poland do pomocy większej liczbie osób. Przekaż na cele programu ReStore przedmioty Tobie już niepotrzebne i wspieraj potrzebujących w kryzysie mieszkaniowym.

Oddaj – przynieś do ReStore nieużywane rzeczy domowe!

 • zrób porządki w domu
 • przygotuj rzeczy w dobrym stanie
 • małe przywieź do sklepu ReStore
 • gabaryty sfotografuj i wyślij ich zdjęcia na adres e-mail: [email protected]
 • strona Internetowa sklepu charytatywnego www.restore.org.pl
 • telefon kontaktowy: 577 444 907

Przyjmiemy:

 • meble, artykuły wyposażenia wnętrz, oświetlenie, materiały wykończeniowe (płytki, listy, podłogi, farby itd).
 • wazony, zestawy stołowe, sztućce, ramki, doniczki, figurki, miski, książki, kubki, świeczniki i inne „przydasię”.

Sklep charytatywny ReStore znajduję się przy ulicy Łojewskiej 12 w Warszawie. W tym miejscu możesz kupić tanio: meble, artykuły wyposażenia wnętrz, materiały wykończeniowe i inne przedmioty do domu w bardzo przystępnych cenach.

Oprócz samej odsprzedaży darowizn, w ReStore na warszawskim Targówku stworzyli strefę edukacyjną ReStore Edu oraz w pełni wyposażoną w narzędzia strefę warsztatową ReStore LAB. Miejsca te służą do edukacji i praktycznej nauki. Ważną kwestią jest dla nas ekonomia cyrkularna. W przestrzeni warsztatowej Fundacja naprawia, odnawia przedmioty, zwiększając tym samym liczbę zawróconych z drogi na wysypisko rzeczy. Przestrzeń służy również do praktycznej nauki o tym, co zrobić żeby nie wyrzucać i dać drugie życie zepsutym przedmiotom. Model ReStore i nasze działania pozwoliły nam zawrócić z drogi na wysypiska w Polsce już ponad 650 ton mebli, wyposażenia oraz materiałów budowlanych.

Część darowizn, które Fundacja otrzymuje – wykorzystuje bezpośrednio w swoich programach. Materiały budowalne służą do remontów mieszkań i domów, meble służą do wyposażenia przestrzeni, żeby beneficjenci programów mogli w nich pełni funkcjonować i czuć się bezpiecznie.

Hotelarstwo jest dla fundacji branżą o dużym potencjale partnerskim

W 2021 roku Fundacji udało się pozyskać meble z sanatorium, który został wykupiony przez dużą sieć hotelową. Całe wyposażenie miało zostać zutylizowane. Ze względu na duże doświadczenie Fundacji oraz odpowiednie zasoby, zrealizowali odbiór z dwóch kilkupiętrowych budynków w dwa tygodnie. Łącznie wyposażenie, które zmieściło się w pięciu ciężarówkach, zamiast trafić na wysypisko dostało drugie życie.

Liczymy na kolejne partnerstwa

Procedura przekazania mebli jest prosta:

 • Wstępna weryfikacja na podstawie zdjęć
 • Akceptacja wyposażenia
 • Ustalenie daty odbioru
 • Podpisanie umowy, która określa ilość i wartość przekazanych rzeczy

W przypadku większych ilości jesteśmy w stanie zaoferować odbiór naszym transportem (koszt transportu musi się zwrócić). Ważną kwestią jest to, że Fundacja nie odbiera odpadów (jeżeli jest już protokół utylizacyjny) oraz mebli nie nadających się do użytku, których koszty naprawy i transportu są wyższe niż ich wartość.

Warto pamiętać, że łóżko, które wydaje się już mało atrakcyjne lub podniszczone dla kogoś potrzebującego może okazać się wygodnym posłaniem, którego do tej pory nie posiadał.

Pamiętajcie o ReStore za każdym razem, gdy będziecie chcieli wyrzucić stare wyposażenie na wysypisko.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Ekologiczni.com.pl | Projekt i wykonanie: Getso.pl

Facebook