zieleń

Rośliny w biurze. 6 głównych zalet

Obcowanie z naturą to jedna z najlepszych rozrywek, które możemy zapewnić naszemu organizmowi. Dodatkowo spacer po lesie nic nas nie kosztuje, a ma zbawienny wpływ na zdrowie i samopoczucie. W tym miejscu możesz pomyśleć: „Spacer po lesie? Kto ma na to czas?”. No właśnie, w końcu znaczną część naszego życia spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, np. w szkole czy pracy. Jeżeli jesteś pracownikiem biurowym, z pewnością wiesz jak to jest, gdy oczy mają już dość sztucznego oświetlenia, a skóra buntuje się wobec suchego powietrza. Jak temu zaradzić? Otóż nic prostszego – wystarczy zdecydować się na rośliny w biurze!

Jakie są główne zalety zieleni w przestrzeni biurowej? O paru już wspomnieliśmy, jednak przygotowaliśmy dla Ciebie listę 6 najważniejszych korzyści płynących z obecności doniczkowych przyjaciół w pracy. Oto one:

rośliny w biurze
Dlaczego warto zdecydować się na zieleń w biurze?

Siła czystego powietrza

Wszyscy odczuwamy efekt braku świeżego powietrza, tylko nie zawsze jesteśmy tego świadomi. Częste bóle głowy czy gardła, podrażnione spojówki, obniżony nastrój – to niektóre z wielu możliwych reakcji organizmu na smog i inne zanieczyszczenia. Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ możesz mieć wpływ na jakość powietrza w Twojej firmie, a tym samym na zdrowie pracowników. Rośliny w trakcie procesu fotosyntezy produkują niezbędny nam do życia tlen, ale również nawilżają powietrze i usuwają zanieczyszczenia. Bezsprzecznie stanowią one rodzaj naturalnego filtru, który swoim cichym działaniem, m.in. ograniczy ilość absencji chorobowych wśród pracowników, poprawi samopoczucie, a tym samym zwiększy wydajność pracowników. Które kwiaty doniczkowe radzą sobie z wyżej opisanymi zadaniami najlepiej? Często to dobrze znane gatunki, jak np. bluszcz pospolity, skrzydłokwiat czy paprotka.

rośliny w biurze
Bluszcz pospolity, skrzydłokwiat i paproć

Więcej na temat szkodliwego wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie człowieka pisaliśmy TUTAJ.

Zielone biuro a wizerunek firmy

Zieleń w biurze to nie tylko gwarant dobrego samopoczucia pracowników. To także działanie wizerunkowe, które z pewnością będzie miało znaczenie dla potencjalnych partnerów biznesowych, klientów czy współpracowników. To, że zwracasz uwagę na „szczegóły” w postaci kwiatów doniczkowych, oznacza, że Twoje podejście do współpracy będzie kompleksowe i pełne zaangażowania. Ponadto zielone biuro to po prostu… piękne biuro! Przykładem mogą być realizacje firmy HELIKON Meble Biurowe należącej do programu EKOlogiczni w biznesie, które łączą nowoczesny, minimalistyczny styl z soczystą roślinnością. Oczywiście kwiaty doniczkowe to w dzisiejszych czasach tylko jedna z możliwości. Co powiesz np. na zieloną ścianę? Takie wnętrze zrobi wrażenie i sprawi, że zespół będzie przebywał w nim z niekrytą przyjemnością.

HELIKON
Showroom w siedzibie firmy HELIKON, źródło: HELIKON Meble Biurowe
zieleń w biurze
Źródło: HELIKON Meble Biurowe

Bądź EKOlogiczny w biznesie!

Zainspirował Cię nasz artykuł? Uważasz, że ekologia to ważny temat? Chcesz tworzyć przedsiębiorstwo społecznie odpowiedzialne? Zarejestruj firmę w naszym programie i miej wpływ na swoje otoczenie. Możesz również obserwować nasze profile na Instagramie i Facebooku. Zapraszamy!

Wszelkie prawa zastrzeżone © Ekologiczni.com.pl | Projekt i wykonanie: Getso.pl

Facebook