Firma Werner & Mertz Professional prezentuje Kalkulator Eko-skuteczności green-Effective, który przelicza zużycie ekologicznych produktów green care Professional na mierzalne oszczędności środowiskowe.

„Kalkulator pomaga zapewnić dostęp do zrównoważonego rynku jutra i wspiera firmy oferujące zamówienia publiczne, oferty i ekologiczne marki” – powiedział Frank Vancraeyveld, CEO Werner & Mertz Professional z siedzibą w Moguncji. „Efekty są zauważalne daleko poza rynkiem utrzymania czystości”.

Kalkulator Eko-Skuteczności green-Effective oblicza ilość zaoszczędzonej ropy naftowej na podstawie masy opakowania, składników produktu oraz zawartości materiału z recyklingu w opakowaniu. Następnie przekształca to w ekwiwalent CO2. Klient otrzymuje w efekcie wymierne podsumowanie w postaci certyfikowanych wartości i znaczący dowód rzeczywistej wydajności ekologicznych produktów. To narzędzie może być używane w przypadku składania ofert handlowych do firm i przedsiębiorstw.

Kwestie ekologii są coraz ważniejsze w przypadku rozwoju biznesu. Wiele firm zwraca uwagę na to czy kontrahenci posiadają ekologiczne technologie i rozwiązania.

Ekologiczne środki czystości stały się, w przypadku produktów do utrzymania czystości obiektu, priorytetem. Produkty, które są przyjazne dla środowiska, charakteryzują się możliwie najniższą emisją CO2 . Opierają się one na roślinnych surowcach. Pomagają spełniać standardy zrównoważonego rozwoju w profesjonalnym utrzymaniu czystości różnego rodzaju obiektów, również budynków użyteczności publicznej. To nowy sposób myślenia, który nie koncentruje się wyłącznie na cenie, ale uwzględnia szerszą perspektywę.

Werner Schulze, Dyrektor Zarządzający Tana-Chemie GmbH, dodał: „Cały świat mówi o koncepcji gospodarki obiegowej i szuka rozwiązań. My opracowaliśmy już rozwiązania, w tym pierwsze na świecie opakowanie składające się w 100% z materiału HDPE pochodzącego z recyklingu w 2016 r., a w ostatnim czasie pierwszy na świecie 5 litrowy kanister wykonany w 50% z recyklatów HDPE. Z wykorzystaniem Kalkulatora Eko-Skuteczności green-Effective nasi klienci mogą zapewnić sobie prawdziwą przewagę biznesową dzięki stosowaniu naszych produktów!”

Wszelkie prawa zastrzeżone © Ekologiczni.com.pl | Projekt i wykonanie: Getso.pl

Facebook