IMPLANT to nowatorska eko-inwestycja, która zostanie zrealizowana w samym sercu Warszawy. Inwestorem jest Nowa Epoka Handlu Sp. z o. o. spółka komandytowa, a pomysłodawcy projektu to czterej młodzi, aktywni zawodowo i życiowo ludzie, którym przyświecała wizja utworzenia przestrzeni publicznej, łączącej w sobie funkcje społeczne, komercyjne i kulturowe. Tę unikatową eko-inwestycję, powstającą przy ul. Chmielnej 75, będą tworzyły 272 połączone ze sobą kontenery. Każdy z nich ma pełnić funkcję osobnego lokalu do wynajęcia i prowadzenia tam działalności usługowej lub handlowej. Unikalny koncept, zaprojektowany przez architekta Jakuba Szczęsnego (autora m.in. Domu Kereta), w zamyśle pomysłodawców ma tworzyć przestrzeń, w której, oprócz sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych, znajdzie się też szczególne miejsce na inicjatywy społeczne, kulturalne i łączące lokalną społeczność, a wszystko to będzie miało miejsce w przyjaznym, ekologicznym anturażu.

Co ekologicznego znajdziemy w eko-inwestycji IMPLANT?

Farba tytanowa

Po pierwsze fasadę paneli otaczających IMPLANT pokryje farba tytanowa, która ma znaczący wpływ na naturalizację smogu w obszarach miejskich. Dwutlenek tytanu, odpowiednio rozdrobniony do wielkości nanocząstek, ma właściwości fotokatalityczne, stanowi silny utleniacz i jest dostatecznie skuteczny w utlenianiu i rozkładaniu różnego rodzaju zanieczyszczeń organicznych, np.: tłuszczy, olejów, spalin, gazów zapachowych czy bakterii. Zanieczyszczenia rozbijają się na tlen i azot, które dodatkowo stymulują wzrost drugiego elementu aktywnego łapacza smogu – wertykalnego ogrodu.

Ogród wertykalny

Niekwestionowaną atrakcją, a zarazem wielką zaletą IMPLANTU będzie pełen roślinności ogród, który, umiejscowiony na dachu inwestycji, stanie się niezwykłym miejscem spotkań, ale będzie też stanowił innowacyjny, ekologiczny system, umożliwiający kreowanie oryginalnych aranżacji zieleni w układzie wertykalnym.

 

Panele fotowoltaiczne

Na dachu IMPLANTU zostaną rozmieszczone panele fotowoltaiczne, które zamienią energię promieniowania słonecznego w zieloną energię elektryczną, a ta będzie wykorzystywana na terenie eko-inwestycji.

Pompy powietrzne

To kolejny istotny, ekologiczny wyróżnik zaplanowany w inwestycji. Każdy z modułów IMPLANTU zostanie wyposażony w ekologiczną pompę powietrza, zasilaną częściowo z ogniw fotowoltaicznych. Ta przyjazna środowisku forma ogrzewania, bez użycia oleju, gazu i węgla, doskonale sprawdza się zimą, nawet wówczas, gdy temperatura spada poniżej 20 stopni Celsjusza.

Zbiornik retencyjny

Na terenie inwestycji IMPLANT zostanie zainstalowany również zbiornik retencyjny, który znajdzie praktyczne zastosowanie, m.in. przy wykorzystywaniu zebranej w nim wody dla roślin rosnących na terenie obiektu.

Elektromobilność

Stanowi ona kolejny aspekt proekologiczny, na który stawiają inwestorzy. Wypożyczalnia elektrycznych skuterów, czy zainstalowanie na terenie eko-inwestycji stacji szybkiego ładowania samochodów elektrycznych – to tylko wybrane elementy wspierania tych Klientów IMPLANTU, którzy zwracają uwagę na powyższe aspekty codziennego funkcjonowania w mieście.

„Zielony parking”

„Jeden bilet parkingowy równa się jedno nowe drzewo” – z takim hasłem właściciele IMPLANT chcą dotrzeć do wszystkich korzystających z parkingu. W ich zamierzeniu, znaczna część środków z biletów parkingowych zostanie przeznaczona na zakup i sadzenie drzew.

Aquaponica

Na terenie eko-inwestycji zostanie wykorzystany również system znany pod nazwą aquaponica. To część hybrydowego systemu technologicznego, czyli hodowli ryb połączonej z uprawą warzyw. W jednej z części zbiornika znajdują się ryby, których odchody po odfiltrowaniu stanowią nawóz dla rosnących roślin. W innej części zbiornika systemy korzeniowe roślin oczyszczają wodę, która znowu trafia do ryb. Dzięki temu zyskujemy swoistą miejską i ekologiczną farmę, którą wiosną przyszłego roku będą mogli oglądać Klienci IMPLANTU.

Less waste

Less waste, czyli mniej odpadów. Na terenie IMPLANTU wprowadzimy politykę, która ograniczy odpadki, w szczególności te plastikowe.

IMPLANT to inwestycja realizowana na działce o powierzchni ponad 10 tys. m². Ponad 5 tys. m² tej przestrzeni zostanie przeznaczone na strefę gastronomiczną i handlowo-usługową. Obiekt, łączący funkcje społeczne z działalnością komercyjną, zostanie oddany do użytku w połowie roku 2019.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Ekologiczni.com.pl | Projekt i wykonanie: Getso.pl

Facebook