ekologiczne produkty

Ekologia jest wszędzie wokół nas. Bywa i tak, że wprowadzając ekologiczne rozwiązania w swoim miejscu pracy, zmienia się również życie codzienne. Ekologiczni w biznesie stają się ekologiczni w życiu. A stąd już o krok do ekologicznej żywności…

Eko – blisko, a nie daleko

Po pierwsze: wszyscy malkontenci upatrujący w ekożywności efekt chwilowej mody, muszą uzmysłowić sobie, że o ekoproduktach trudno już mówić jak o niszy. Są one  na stałe wpisane do oferty małych, średnich i dużych producentów, a prawdopodobieństwo, że znikną z rynku, wynosi okrągłe 0%. Tak, tak. Jest popyt i jest podaż. Świadomych konsumentów przybywa z każdym rokiem. Dynamika wzrostu segmentu rynku związanego ze zdrową, ekologiczną żywnością, od lat utrzymuje się na podobnym poziomie. Nie, nie spada.

Eko nie znaczy dla bogaczy

Jest prawdą, że średnia cena rynkowa produktów ekologicznych jest wyższa niż ich standardowych odpowiedników. To właśnie podkreślają sceptycy. Ale w tej kwestii wiele się poprawiło na przestrzeni ostatnich trzech lat. Często bywa, że różnica w cenie jest bardzo niewielka, w porównaniu do różnicy w jakości produktu. Ponadto, zwiększający się rynek, wymusza na producentach konkurencję również w zakresie cen. Zwolennicy eko przekonują, że dzięki zdrowemu odżywianiu oszczędzamy ogromne pieniądze, które wydalibyśmy na wizyty u lekarzy i leki. Trudno się z nimi nie zgodzić.

Kupować czy nie kupować?

Kupować. Pamiętajmy, że im częściej będziemy spożywać ekologiczną żywność, tym bardziej przyczynimy się do zmiany świata. Na lepsze. Dlaczego? To proste. Kupując ekologiczne produkty wspieramy zdrowie, społecznie odpowiedzialne i często lokalne biznesy. Pieniądze, które im płacimy, mogą przeznaczać na swój dalszy rozwój, zwiększając w świecie udział „dobrych” produktów, kosztem tych, które już dawno powinny zniknąć. Takie zmiany nie wydarzają się od razu. Potrzeba na nie lat mądrych, świadomych wyborów.

Ekologia to pewnego rodzaju filozofia, która wiąże się z fundamentalnym pytaniem: dlaczego biznes powinien być społecznie odpowiedzialny? Ekologia to mądre i odpowiedzialne podejście do życia, szanujące naturę i człowieka. Z pewnością spożywanie ekologicznych produktów to nie fanaberia, a konieczność w dzisiejszym, coraz bardziej zanieczyszczonym świecie.

 

Bądź na bieżąco – polub nas na Facebook’u: Ekologiczni w biznesie !

Wszelkie prawa zastrzeżone © Ekologiczni.com.pl | Projekt i wykonanie: Getso.pl

Facebook