Zielona architektura. Poznaj najbardziej ekologiczne budynki świata

Na rynku nieruchomości widoczne jest coraz większe zainteresowanie budową ekologicznych budynków. Konstrukcje te, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii są znacznie bardziej przyjazne środowisku niż ich tradycyjne odpowiedniki. Z każdym rokiem przybywa na świecie firm propagujących życie w zgodzie z naturą. Wśród nich są najwięksi na świecie architekci i konstruktorzy zapierających dech w piersiach budowli w Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy w Chinach.

Ekologia w budownictwie

Zielone budownictwo łączy w sobie ekologię i nowoczesność. Dzięki innowacyjnym technologiom cieszą się ogromną popularnością na rynku. Pod względem ekologiczności królują przede wszystkim biurowce oraz galerie handlowe. Na straży stopnia ekologiczności budynków stoi system certyfikatów przyznawanych zgodnie z międzynarodowymi normami. Do najważniejszych certyfikatów należą BREEAM oraz LEED. To właśnie one systematyzują poziom ekologiczności danej konstrukcji.

Zielona architektura – zalety

Dlaczego warto zainwestować w ekologiczne budownictwo? Przede wszystkim to mniejsza emisja ciepła do atmosfery, a tym samym dbałość o środowisko. Zielone budynki ograniczają nadmierną eksploatację surowców naturalnych, korzystając z ich odnawialnych odpowiedników.

Ekologiczne budynki to również dużo niższe koszty utrzymania. Według danych U.S. Green Building Council oszczędność użytkowania wynosi nawet 20-30% w porównaniu z konstrukcjami tradycyjnymi. Jak wynika z przeprowadzonych na rynku badań zwrot inwestycji liczony jest na 7 lat.Co więcej, o korzyściach płynących z przebywania w takich budynkach mówią sami pracownicy.

Budynek Werner & Mertz Group

Wśród pionierów ekologicznych rozwiązań możemy wymienić między innymi firmę Werner & Mertz Group. Od początku jej istnienia twórcy stawiali na ochronę zasobów naturalnych. Zielona architektura to jeden z czołowych projektów leżących w kręgu zainteresowań zarządców firmy. Otwarta w 2015 roku ekologiczna wytwórnia wodoru do aut czy budynek głównej siedziby firmy zostały odznaczone najwyższymi certyfikatami ekologiczności uznawanymi na całym świecie. Warto podkreślić, że produkty tego producenta są dostępne na Higma-Service.pl.

Poznaj ekologiczne produkty firmy Werner&Mertz

Ekobudownictwo wkracza w nową erę, a wraz z nią:

– ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do atmosfery,

– ochrona zasobów naturalnych,

– niższe koszty utrzymania,

– pozytywny aspekt promocyjny i wizerunkowy.

Czy Ty i Twoja firma jest “eko”?

Świadomość bycia „eko” rośnie. Nowinki technologiczne pozwalają na wykorzystanie rozwiązań charakteryzujących się niemal zerowym zużyciem energii. Przewiduje się, że takie rozwiązania będą nie tylko coraz popularniejsze, ale i coraz łatwiej dostępne.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Ekologiczni.com.pl | Projekt i wykonanie: Getso.pl

Facebook