Dezynfekcja rąk stosowana jest w celu niszczenia drobnoustrojów chorobotwórczych, poprzez stosowanie preparatów do dezynfekcji rąk, które zawierają alkohol w formie żelowej, piankowej lub płynnej. Ma to na celu ograniczenie lub zahamowanie wzrostu bakterii bez konieczności spłukiwania preparatu i osuszania rąk. Tradycyjne płyny do dezynfekcji rąk mogą zawierać jeden lub kilka rodzajów alkoholu, substancje chemiczne, a także inne aktywne składniki pomocnicze i nawilżające. Preparaty na bazie alkoholu składają się zazwyczaj z 75-85% etanolu, izopropanolu, albo propanolu lub mieszaniny tych substancji.

Czy płyny mogą być ekologiczne?

Odpowiedź jest prosta – mogą. Ekologiczne płyny do dezynfekcji rąk przeznaczone są dla świadomych konsumentów i właścicieli firm jako lepszy zamiennik dla tradycyjnych preparatów bakteriobójczych.

Dzisiaj przedstawimy Wam 3 najlepsze propozycję ekologicznych płynów do dezynfekcji rąk.

Soft Care Sensisept

Łagodny, a zarazem skuteczny preparat w postaci żelu do higienicznego mycia rąk o właściwościach bakteriobójczych oraz udowodnionej skuteczności dezynfekcji.

Preparat 3 w 1 – mycie, dezynfekcja i nawilżanie. Zalecany jako preparat do higieny rąk m.in. w obiektach służby zdrowia, gastronomii i przemyśle spożywczym.

Cechy szczególne :

*zawiera chlorheksydynę, jako składnik dezynfekujący – zapewnia efekt przedłużonego działania i dłuższy czas aktywności,

*zapobiega wysuszeniu rąk dzięki swoim nawilżającym substancją,

*nie zawiera związków zapachowych ani barwników.

 

Soft Care Des E H5

 

Soft Care Des E jest łagodnym i półpłynnym dla skóry rąk preparatem na bazie etanolu, skutecznym wobec szerokiego grona chorobotwórczych mikroorganizmów. Przeznaczony jest do stosowania wszędzie tam, gdzie wymagane są wysokie standardy higieniczne. W szczególności polecany do stosowania w placówkach służby zdrowia.

Cechy szczególne :

*potwierdzona skuteczność higienicznej dezynfekcji rąk oraz wobec wirusów grypy A H1N,

*szerokie spektrum mikrobójcze wobec bakterii gram (+) i gram (-), Tbc, grzybów oraz wirusów istotnych w środowisku szpitalnym takich jak HIV, HBV, HVC (BVDV i Vacciniawirus), Norowirus,

*nie zawiera związków zapachowych ani barwników.

 

Soft Care Med

Alkoholowy preparat w postaci żelu, przeznaczonym do stosowania wszędzie tam, gdzie są wymagane wysokie standardy higieniczne. W szczególności polecany jest do higienicznej dezynfekcji rąk w zakładach przetwórstwa spożywczego i żywienia zbiorowego – posiada świadectwo jakości zdrowotnej Państwowego Zakładu Higieny. Zawiera mieszaninę n-propanolu i iso-propanolu, zawiera związki nawilżające, które zapobiegają wysuszaniu skóry rąk.

Cechy szczególne :

*wyjątkowe szybkie działanie,

*zapobiega wysuszeniu rąk dzięki swoim nawilżającym substancją,

*Sprawdzona efektywność w stosunku do wegetatywnych form bakterii, grzybów, pleśni

 

 

Wybór ekologicznych płynów do dezynfekcji rąk jest świadomą i i słuszną decyzją we wszystkich zakładach i placówkach. Zapobiega uczuleniom i różnym niepożądanym skutkom ubocznym na skórze rąk.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Ekologiczni.com.pl | Projekt i wykonanie: Getso.pl

Facebook