ekologiczne środki czystościEkologia nie jest już tematem proekologicznych aktywistów, a staje się coraz częściej i aktywniej poruszaną kwestią, również wśród przedsiębiorców. Firma dbająca o środowisko może zdobyć uznanie w oczach swoich klientów i polepszyć swoją ekonomię. Oprócz większej świadomości energetycznej z ekologią możemy pójść o krok dalej. Sprawdźmy, jakie ekologiczne środki czystości do zastosowania biurowego są warte uwagi i dlaczego warto je wybierać.

Dla kogo są ekologiczne środki czystości?

Ekologiczne środki czystości są przeznaczone dla świadomych konsumentów i właścicieli firm jako alternatywa dla tradycyjnych detergentów wykorzystywanych do czyszczenia i mycia. Naturalne składy, w których brak substancji sztucznych odznaczają się nie mniejszą skutecznością, co współcześnie znane nam preparaty. Doskonałym przykładem do potwierdzenia tego faktu są choćby sposoby zachowania czystości wykorzystywane przez poprzednie pokolenia. Mimo braku znanej nam obecnie chemii, z utrzymaniem porządku radziły sobie one całkiem przyzwoicie.

Dla bezpieczeństwa środowiska i pracowników

Wykorzystanie chemicznych środków czystości nie pozostaje bez wpływu na środowisko, ale również i człowieka. Jeśli zależy nam na dobrym zdrowiu naszych pracowników – i nas samych – powinniśmy bliżej przyjrzeć się detergentom, które wykorzystujemy do czyszczenia pomieszczeń w pracy. W ich składzie mogą znajdować się substancje mające negatywny wpływ na zdrowie człowieka.

 

Werner&Mertz – lider środków czystości

Z tego powodu firmy i przedsiębiorstwa coraz  chętniej sięgają po ekologiczne środki czystości  producenta Werner&Mertz , którego produkty oferują wysoką jakość czyszczenia, nie szkodząc przy tym środowisku naturalnemu. Środki czystości tego producenta świetnie sprawdzają się w różnych branżach jak np. hotelarstwo, przemysł i budownictwo, gastronomia, administracja publiczna czy służba zdrowia. Warto wspomnieć, iż marka Werner&Mertz posiada liczne certyfikaty takie jak: Cradle to Cradle, EU Ecolabel, Nordic Swan, die umweltberatung, EMAS, LEED, DIN ISO 14001, ISO 50001, A.I.S.E.- Charter oraz DIN ISO 9001, które świadczą o profesjonalizmie i wysokiej jakości wytwarzanych produktów.

 

Co wyróżnia produkty Werner&Mertz?

Firma Werner&Mertz będąca pionierem rozwiązań ekologicznych od wielu lat kultywuje rodzinne tradycje. Działalność firmy opiera się na ekologicznych wartościach, dbając szczególnie o środowisko naturalne oraz przyszłe pokolenia. Produkowane środki czystości odznaczają się aktywną ciągłością cykli biologicznych i technicznych – co ma wpływ na długofalowe oddziaływanie na środowisko naturalne i zdrowotną kondycję społeczeństwa.Produkty opracowywane są tak, aby każdy etap ich użycia był jak najbardziej przyjazny środowisku naturalnemu.

 

Niebezpieczne preparaty chemiczne

Niektóre preparaty mogą działać drażniąco na układ oddechowy, oczy i skórę, a także zawierać substancje żrące – zwłaszcza te służące do czyszczenia sanitariów. Jednak nie tylko one stanowią zagrożenia dla naszego zdrowia. Nawet płyny rozpuszczające tłuszcz mogą powodować uczulenia na powierzchni skóry, dlatego warto sięgać po sprawdzone i profesjonalne produkty do chemii, które znajdą Państwo na stronie naszego partnera Higma-Service.pl.
Chemię gospodarczą – również we własnej firmie – warto zamienić na ekologiczne środki czystości. Dzięki temu będziemy mogli wyeliminować z naszej codzienności kolejny toksyczny jej element. Sprawdź produkty przyjazne środowisku!

Wszelkie prawa zastrzeżone © Ekologiczni.com.pl | Projekt i wykonanie: Getso.pl

Facebook