Prawie każdy z nas rozpoczyna dzień od kubka ulubionej kawy lub herbaty. Pijemy ją kilka razy dziennie, w domu, w samochodzie, w drodze do pracy.

Kawa jest często niezbędnym „wyposażeniem” samochodu służbowego, szczególnie kiedy pracujemy w sektorze handlowym- podczas podróży do klienta, przed porannym spotkaniem poprawia samopoczucie i zwiększa percepcję. Niektórych pracowników kawa wręcz budzi. Coraz częściej rano, na przystankach, widać osoby jadące do pracy z kubkiem kawy.

Wybierając opcję na wynos zazwyczaj dostajemy swój napój w jednorazowych kubkach, które po wypiciu zostają wyrzucone do kosza. Znane nam wszystkich papierowe kubki, aby były szczelne, są pokryte od środka folią, która rozkłada się kilkaset lat. Tylko w ciągu godziny zużywa się około 320 tysięcy takich kubków. Rocznie to 3 miliardy.

W  lutym 2020 roku w Krakowie powstał ekologiczny pomysł, pod nazwą Take!Cup, który ma na celu sprzedaż ulubionych napoi na wynos, w kubkach wielokrotnego użytku. Teraz możemy skorzystać z tego programu w innych miastach w Polsce jak Gdańsk, Lublin, Łódź, Opole, Warszawa i Wrocław. Kubki Take!Cup  wykonane są z polipropylenu, dzięki czemu nie reagują jak kubki papierowe na ciepło i nie wytwarza się przez to szkodliwa dla zdrowia melamina. Kubki są poddawane w całości recyklingowi, można je myć w zmywarce i wyparzać a jeden kubek może zastąpić 500 papierowych egzemplarzy. Dodatkowym plusem jest wykorzystanie kubka po zużyciu, na inne produkty, jak np. doniczkę do kwiatów.

Działanie systemu kaucyjnego :

  1. Klient lokalu, zamawiający napój na wynos, otrzymuje go w kubku, za który zostawia 5 zł kaucji,
  2. Po wypiciu napoju zamiast wyrzucić kubek do śmietnika, zwraca się go w dowolnym lokalu współpracującym z Take!Cup. Wówczas odbieramy 5 zł kaucji lub zamawiamy kolejny napój w czystym kubku, a brudny zostawiamy w lokalu.

System kaucyjny to prawdziwa wygoda, dla osób spędzających dużo czasu w podróżach służbowych jeżdżąc po całym kraju. Nie musimy się martwić o zwrot kubka, bo możemy go oddać w innym mieście u partnera akcji. Poprzez korzystanie z kubków Take!Cup przyczyniamy się do zminimalizowania szkodliwych dla środowiska kubków jednorazowych, tym samym ograniczamy ilość śmieci w koszach, nie zużywamy zasobów i dbamy o środowisko.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Ekologiczni.com.pl | Projekt i wykonanie: Getso.pl

Facebook