Pokój dla alergika – specjalna oferta dla branży hotelarskiej

Zanieczyszczenie powietrza to nie tylko smog, to również alergeny!

Osoby cierpiące na alergie i astmę wiedzą doskonale, jakie uciążliwe jest życie w towarzystwie alergenów. Czasami bardzo trudno usunąć drażniący alergen z otoczenia, a tylko całkowita eliminacja może poprawić komfort życia alergika. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) pokazuje przerażające dane:

 • na świecie około 300 mln ludzi cierpi na astmę
 • 400 mln choruje na alergiczny nieżyt nosa
 • w Europie około 30% ludzi cierpi na alergie
 • w Polsce mamy już prawie 40% alergików!

W samej Polsce objawy alergiczne deklaruje nawet 4 na 10 osób!

Katar, duszności, łzawienie oczu, problemy z oddychaniem i kaszel, to typowe objawy uczulenia. Długotrwałe i cykliczne oddziaływanie czynników uczulających na alergika może spowodować przewlekłe choroby układu oddechowego. Najczęstszym skutkiem bagatelizowania uczuleń jest astma.
Dalszy wpływ alergenów na układ oddechowy może prowadzić do gorszych powikłań w przyszłości np. powodować choroby układu krążenia czy obstrukcyjną chorobę płuc.

Tak jak smog nie jest problemem tylko zimowym, tak samo alergie nie są problemem wiosenno-letnim, lecz całorocznym! W zależności od pory roku alergicy mają do czynienia z różnymi alergenami. Wydawało by się, że zima może być mało dokuczliwa, ale okazuje się, że rośliny, trawy czy zboża pylą cały rok, więc w zależności od tego na co mamy alergie, określone miesiące są dla nas bardzo męczące.

Nie lepiej jest w zamkniętych pomieszczeniach, gdzie również jesteśmy narażeni na kurz, roztocza, grzyby czy pleśnie. W zamkniętych pomieszczeniach przebywamy około 90% czasu i tutaj również dociera powietrze z zewnątrz oraz zanieczyszczenia – nawet 75-90% zanieczyszczeń z zewnątrz! Alergicy borykają się więc z uporczywymi dolegliwościami cały rok.

Wyróżnij się – wyjdź z nową ofertą do klientów!

W zamkniętych pomieszczeniach ciężko pozbyć się alergenów. Nie sprzyjają temu dywany, wykładziny, firanki i dekoracje. Ciągle sprzątanie i odkurzanie pomieszczeń również może być nieefektywne, gdyż nie jesteśmy w stanie oczyścić powietrza. Łatwiej jest ogarnąć przestrzeń domową i zredukować ilość przedmiotów gromadzących kurz, zlikwidować grzyby i pleśnie czy regularnie sprzątać. Problem pojawia się, kiedy wybieramy się z rodziną na wakacje czy weekendowy wypad. Poszukiwania odpowiedniego miejsca, które zadba o potrzeby alergików może się okazać nie lada wyczynem.

Alergia nie musi stanowić dla chorego żadnego ograniczenia. Na rynku jest coraz większy dostęp miejsc noclegowych, które zwracają uwagę na szczególe potrzeby ciągle rosnącej grupy klientów, jaką są alergicy. Wiele pensjonatów przystosowuje również swoją ofertę do potrzeb małych dzieci, dla których pobyt w hotelu stanowić będzie nie tylko świetną zabawę, ale może być także szansą na złagodzenie alergii, np. skórnych (pozytywny wpływ na zdrowie ma już sama zmiana klimatu lub kąpiele wzbogaconej o określone pierwiastki wodzie).

Korzyści dla hoteli i pensjonatów:

 • wyróżnienie się na tle konkurencji
 • wzmocnienie wizerunku miejsca przyjaznego alergikom i dzieciom – możliwość otrzymania certyfikatu oraz materiałów promujących (naklejki, ulotki)
 • pozyskanie nowej i lojalnej grupy klientów, która będzie wracać do sprawdzonego miejsca
 • realizacja strategii społecznej odpowiedzialności biznesu poprzez zastosowanie ekologicznych środków czystości
 • dbałość o środowisko i zrównoważony rozwój

Jak przygotować pokój dla alergików?

Najczęściej wydzielane jest osobne piętro, w którego wnętrzach szczególnie dba się o całkowitą eliminację pyłków, roztoczy, alergenów chemicznych i pokarmowych. Ważnym elementem jest również całkowity zakaz palenia tytoniu oraz obecności zwierząt. W wydzielonej części lub w pomieszczeniach przygotowanych dla alergików można przygotować specjalny system wentylacji, jonizator powietrza czy jonizująca lampę solną.

Choć przygotowanie takiej oferty to inwestycja, wiele rzeczy można wprowadzać stopniowo. Jak się okazuje zastosowanie rozwiązań przyjaznych dla alergików może również przyczynić się do optymalizacji kosztów np. utrzymania czystości, a poprzez nową ofertę doprowadzić do wzrostu rezerwacji pokoi hotelowych!


Jakie elementy powinien zawierać pokój przyjazny alergikom?

 • Oczyszczacz powietrza – zapewnij swoim gościom powietrze wolne od smogu i alergenów! Oczyszczacze powietrza usuwają 99,97% zanieczyszczeń z powietrza! Urządzenie profesjonalne można umieścić w restauracji czy bawialni, a urządzenia domowe o mniejszym zasięgu w pokoju hotelowym.
 • Łóżko – materac z antyalergiczną nakładką oraz pościel antyalergiczna. Bardzo ważne jest również zastosowanie ekologicznych i nie drażniących środków piorących, które są bezpieczne zarówno dla użytkowników końcowych jak i dla środowiska!
 • Wyposażenie pokoju – likwidacja miejsc, w których mogą gromadzić się kurze czy roztocza: dodatkowe dekoracje, świeże czy sztuczne kwiaty, długie firany i zasłony.
 • Podłoga – najlepszym rozwiązaniem jest likwidacja wykładzin z długim włosiem i przygotowanie pokoju bez wykładzin. Jeśli nie ma takiej możliwości bardzo ważne jest regularne sprzątanie z wykorzystaniem odkurzaczy wyposażonych w specjalne filtry HEPA, które usuwają ponad 99% bakterii, wirusów, roztoczy i kurzu.
 • Sprzątanie pokoju – bardzo ważne jest zwiększenie częstotliwości sprzątania przy użyciu chemii profesjonalnej, skutecznej i Ważne, aby produkty były bezpieczne dla środowiska, osób sprzątających i użytkownika końcowego. Rekomendację konkretnych produktów znajdziesz w pliku: Pokój dla alergika – produkty rekomendowane.
 • Kosmetyki w łazience – bezzapachowe, hipoalergiczne i nie wywołujące podrażnień. Rekomendację konkretnych produktów znajdziesz w pliku: Pokój dla alergika – produkty rekomendowane.

Przygotowanie oferty specjalnej dla osób borykających się z alergią jest idealnym rozwiązaniem, aby wyróżnić się wśród konkurencji. Jeśli do tego restauracja w hotelu będzie również otwarta na wprowadzenie specjalnego menu oraz przygotowywania dopasowanych do klientów posiłków – twoja oferta będzie kompletna i możesz śmiało zapraszać do swojego przyjaznego miejsca alergików z całymi rodzinami!

Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe informacje o etapach wprowadzania zmian, zaprojektowaniu rozwiązań wspierających budowanie oferty„Pokój dla alergika” skontaktuj się z Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży w Higma Service. Rozmowa z naszym reprezentantem pozwoli ci uzyskać najważniejsze informacje dotyczące konkretnych produktów – bezpiecznych dla środowiska i użytkowników, a zarazem skutecznych w obszarze czystości i higieny w twoim hotelu.

Zapraszamy również na Ekologiczni Blog,gdzie dzielimy się wiedzą na temat ekologicznych rozwiązań w każdej branży, pokazujemy, jak zostać ekologiczną firmą, jak edukować swoich pracowników w zakresie ochrony środowiska i przede wszystkich, jak uzyskiwać widoczne rezultaty tych działań np.
optymalizację kosztów prowadzenia firm i zwiększanie przychodu.

Ekologicznie znaczy logicznie! Sprawdź jak to działa!
Chciałbyś się zapoznać z opisem produktów rekomendowanych do pokoju dla alergika? Napisz do nas na adres: [email protected]!

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © Ekologiczni.com.pl | Projekt i wykonanie: Getso.pl

Facebook